"خاور" هم از بورس کارت قرمز گرفت / آمار هشت تایی ها

ایران خودرو دیزل هم بعد از سایپا دیزل با دریافت کارت قرمز بورس به حضور ۱۷ ساله پایان داد و راهی بازار پایه فرابورس شد.

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در ادامه حذف شرکت ها از بورس و انتقال به بازار پایه فرابورس که با اجرای اصلاحات و اعمال تغییراتی در نحوه افشای اطلاعات توسط سازمان بورس از 9 دی سال گذشته رخ داد، شرکت ایران خودرو دیزل هم با این رویداد ناخوش روبرو شد.

براساس این گزارش، درحالی از سال گذشته تاکنون شرکت های چینی ایران ، پارس پامچال ، سیمان کارون ، پلی اکریل ، تولید مواداولیه الیاف مصنوعی ، سرمایه گذاری ملت و سایپا دیزل از بورس کارت قرمز گرفته اند که "خاور" هم از بهمن سال گذشته در کنار گرانیت بهسرام، سایپا دیزل و قند شیرین به دلیل عدم ارایه برنامه های خروج از زیاندهی در نوبت اخراج از بورس بود.

به  این ترتیب با مصوبه هیات پذیرش اوراق بهادار، 9 مرداد این زیرمجموعه ایران خودرو از فهرست شرکت های بورسی حذف و به بازار پایه فرابورس منتقل خواهد شد تا آمار اخراجی های بورس با تکیه بر رویه جدید ، هشت تایی شود.

طبق بررسی های بورس پرس "خاور" با سرمایه بیش از 498 میلیارد تومانی ، مجمع سالانه مربوط به سال مالی اسفند گذشته را با زیان 213 تومانی هر سهم معادل بیش از 2.8 هزار میلیارد تومان برگزار کرد.

این شرکت از اردیبهشت 80 با کشف قیمت 200 تومانی هر سهم وارد بورس شده بود و آخرین قیمت هر سهم آن در بورس مربوط به 27 تیر با 50  تومان است.

هلدینگ صنعت و تجارت آداک

شرکت هلدینگ صنعت و تجارت آداک(سهامی عام) با سرمایه گذاری، مشارکت و اجرا و ارائه مشاوره و خدمات شرکت های گروه و همچنین انواع طرح های تولیدی ،خدماتی ، بازرگانی و عمرانی در داخل وخارج از کشور تاسیس گردیده است.

هلدینگ صنعت و تجارت آداک

تماس با ما

تهران، ضلع جنوبی خیابان ملاصدرا، بعد از شیخ بهایی، پلاک 200، طبقه چهارم ، واحد 12

021-88054859 021-88054859 info@iranadak.com